Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  DISCUTII GENERALE

Concediu 2021

Buna ziua tuturor! Cum si noi suntem satui de stat in casa banuiesc ca marea majoritate dintre voi abia asteptati vara/concediul. Plecand de la premiza ca se va putea calatori, ce planuri aveti? (realistice). 

Noi o sa mergem tot in campingul din Cap d'Agde. Daca mai sunt si altii care merg acolo, dati un semn, poate bem o bere impreuna. 

Saptamana usoara tuturor.

Pe mine m-ar interesa ceva detalii legate de acest loc. De exemplu, cu ce ajung acolo din RO (avion), unde se poate face cazarea, care este perioada buna de mers, daca intrarea in resort e conditionata de apartenenta la o asociatie de nudisti, daca accepta si single (nu sunt vanator de poze sau alte chestii, pur si simplu nu am gasit pe cineva care sa doreasca sa vina), stiu singur e aiurea si nu-mi place nici mie, dar poate voi gasi pe cineva interesat. 
Orice info e binevenita. Multumesc. 

Pai se poate zbura la Paris sau Nice, iar de acolo, inchiriat masina sau mai simplu si mai ieftin, luat trenul. 

Perioada: de ex, campingul se deschide la 15 martie si se inchide la 15 octombrie, deci se poate merge oricand in aceasta perioada insa, cei mai multi turisti sunt in perioada concediilor, incepand cu mai pana in octombrie. 

Nu trebuie sa faci parte dintr o asociatie de nudisti (noi facem parte, insa nu ne a intrebat nimeni nimic). 

Poti sa mergi si single, nu te intreaba nimeni nimic, trebuie doar sa ai rezervare facuta pt a avea acces in partea nudista a orasului.

Noi mergem doar in camping - acolo stim cum se face rezervare, pt cazare in oras la hotel, banuim ca se face rezervare pe net...ca pentru orice altceva.

Daca mai ai nevoie de alte info...cu placere.

In camping cum se face rezervarea? Sunt disponibile casute sau rulote? Sau trebuie sa vin cu cortul? 

Sunt casute de inchiriat. Au AC, toaleta, bucatarie echipata complet, etc

http://www.centrenaturiste-oltra.fr/

Multumesc. Acum sa vad pe cine pot convinge sa mearga. 

Bafta!

Aș vrea să merg in Almeria in Vera playa in iunie la început ! Pe urmă câteva weekenduri la noi la mare . 

Anul acesta , Eforie Nord sau Costinesti ?  Unde se intalneste lumea ? 

Aș vrea să merg in Almeria in Vera playa in iunie la început ! Pe urmă câteva weekenduri la noi la mare . 

Am fost in 2019, raiul de pe pamant.

În mai voi fi la Amara într-un weekend. În iunie, de Rusalii, merg la mare. În august voi avea o vacanta pe litoral. Daca vrei sa facem companie... tinem legatura

Planificam nordul Greciei. Deplasare cu masina deocamdata... e prea scurt concediul ca sa mergem mai departe. Odihna faina tuturor si reincarcare de baterii!

Cine merge pe Coasta de Azure, prin zona la Nice - va recomand o vizita la Porquerolles, e minunata!

Eforie Nord, 19-21 iunie.

Eforie Nord, 19-21 iunie. Daca vrei sa mergi, da-mi mesaj