Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ROMANIA

Plaje mixte

Nu am vazut in nici o tara ca textilistii sa invadeze plajele de nudisti, si asa minoritare. In Romania, campioana nesimtirii in multe privinte, fenomenul este maxim. Mergeam pe vremuri la Vama si 2 Mai, am trecut pe acolo si am fost socat: in 2Mai in dreapta digului sunt numai textilisti, iar in stanga sa cativa nudisti intre nesimtiti textilisti.

Nu inteleg ce obraz pot avea, cata nesimtire sa zaca intr-un individ. Inteleg si partea cu voyerismul, dar totusi ...

Vina e si a noastra, ca nu le atragem atentia. La Vama raspunsul a fost ca e o plaja libera. Bai, libera dar nu libera de bun simt. Apropos, la Vama nudistii au un fel de tarc intre 2 plaje de textilisti. Macar acolo ii cam alunga daca vin chilotati.

Noi avem cumva plaje special amenajate pentru plajă nud ! Ce te miră faptul că se face plajă mixt la noi în țară . 

ar trebui ca sectorul destinat nudismului sa fie (cu adevărat) ingradit, astfel incat niciun chilotar sa-si ``motiveze`` prezenta în zonă. Acei traseisti (necivilizati) au de fapt o meteahna