Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ALTE TARI

Campig naturist Sziki Ungaria - part 2

În spirit de solidaritate, mâine ne alăturăm și noi! 

2020 Programe sociale

1 mai 2020 Weekend de camping

16 mai 2020 În construirea unui camping

30 mai 2020 Ziua Copilului

6 iunie 2020 Proiecție de film naturist în aer liber

15-21 iunie 2020 artist Camp

27 iunie 2020 Naturistul Salsa Buli

4 iulie 2020 Concurență de gătit

6-12 iulie 2020 XXI. Întâlnirea tinerilor naturisti

18 iulie 2020 Petrecerea noastră de primire a prietenilor olandezi

20-26 iulie 2020 XXXII. Întâlnirea internațională a sporturilor naturiste

8 august 2020 Sărbătoarea lacului

15 august 2020 Petreceri de apus și apariție la stele

22 august 2020 Proiecție și picnic de natură în aer liber

12-13 septembrie 2020 Weekend de camping

Cum se poate ajunge la Sziki ? E departe de granita ?

Pe autostrada, de la Nadlac, sunt 45 de minute. Cel mai usor ajungi cu GPS (google maps, Waze).

sziki.jpg59.9K5 views

Ms de informație 

Cum, unde se poate rezerva o rulotă sau o căsuță la Sziki și cam la ce preț? Care sunt condițiile (orele) de check-in și de check-out? Ce ar trebui să știm despre locație pentru când ajungem acolo?

Avem în plan, ca peste vreo 2 luni (dacă ne va lăsa COVID-ul), să mergem de joi până duminică, dar nu am mai fost niciodată la Sziki și singurele informații pe care le avem sunt cele scrise aici pe forum și cele care se găsesc pe site-ul lor.

Mulțumim anticipat pentru răspunsuri, dacă le vom primi.

De ajuns se ajunge relativ repede daca folositi ca punct de iesire vama Nadlac 2 fiindca aveti atuostrada pana in apropierea iesirii catre camping. Ora de check-in de preferabil sa fie cat mai devreme, receptia se deschide in jurul orei 8 ora locala, check-out de obicei pe la ora 10 dar prin intelegere se mai poate prelungi un pic, de asemenea daca doriti sa mai stati la plaja dupa ce eliberarea casutei sau a rulotei s-a efectuat, acest lucru este posibil prin achitarea unei taxe echivalente cu ziua de strand . Preturile difera in functie de datele din sezon si le gasiti pe site-ul www.natours.hu versiunea romaneasca fiind disponibila. Preturile sunt afisate in euro respectiv forinti si de asemenea este disponibila plata cu cardul. Mancarea oferita de cei doi bucatari in cadrul zonei de servire este mereu proaspata si foarte buna. Preturile practicate la bauturi alcoolice , racoritoare, cafea, dulciuri, inghetate nu sunt cu mult mai mari decat cele de la noi. De asemenea la iesirea din Szeged catre camping exista Hipermarket Auchan de unde va puteti face cumparaturile necesare. Pentru cei care nu doresc sa serveasca masa la zona de servire, isi pot prepara propria hrana in zonele de gatit prevazute cu aragaz, de asemenea la fiecare casuta si rulota exista frigidere mai mici. 

@mulțumesc pentru informații.

Last edit: Dacă vreau să fac la grătar sau la ceaun, se poate? Sunt locuri amenajate?

sunt locuri amenajate

@mulțumesc pentru informații! Când ne întâlnim, dau o bere! 

Primul week-end liber la plaja a debutat acum si la prietenii nostrii din Ungaria...cu cateva masuri normale de protectie  mai ales in zona de bar si a meselor de servit...Lumea inca reticenta nu a dat navala :) vremea nu a fost tocmai ideala pentru nudism, destul de rece ca si temperatura si in majoritatea nori...Asteptam canicula:)

Intrebare pentru cei care au fost la Sziki si s-au cazat la rulota: Rulota are si baie proprie (WC) sau este fara?

Ma intereseaza pentru rulota de 3 persoane.

Nu. Rulotele nu au baie. Au doar paturi, o mica terasa si frigider. 

@Cosmin, multumesc pentru raspuns!

In alta ordine de idei, am incercat sa rezerv o casuta pentru 2 persoane la Sziki, dar inca nu am reusit deoarece, de la receptie, mi se cere un login name in sistemul lor sau numarul de card al asociatiei naturiste in care sunt membru si cum nu am nici una nici alta, nu prea stiu cum pot face rezervarea.

Cei care mergeti la Sziki cum va rezervati rulota sau casuta? Sau mergeti pur si simplu la receptie si daca sunt locuri stati iar daca nu sunt va intoarceti acasa?

Eu tocmai am facut rezervare pentru luna iulie. 
Le-am scris mail, le-am spus perioada cand doresc, si mi-au trimis datele contului pentru a achita un avans de 50%. 
Nu mi-au cerut niciun login, sau alt card de membru. 

@Cosmin

Si eu le-am scris mail, le-am spus perioada si faptul ca doresc o casuta pentru 2 persoane, iar raspunsul lor a fost urmatorul:

”Dear Xxxxxxxx Xxxxxx,

For the reservation please give me your loginname in our system or your naturist card number and the naturist assonciation, where you have membership.

Best regards:
Zsolt”

Pai sincer nu stiu ce sa zic. Aparent la mine a fost altfel. Poate pentru ca am rezervat caravana?!  Cu toate ca nu ar fi trebuit. 
E drept ca am fost si in anii trecuti, si poate eram deja la ei in sistem. Dar daca stau sa ma gandesc asta nu ar trebui sa influenteze, pentru ca teoretic campingul este deschis si pentru cei nou veniti. 

Sincer nici eu nu stiu ce sa zic, cu atat mai mult ca am incercat sa fac rezervarea de pe natours.hu si e clar ca nu-i o greseala si stiu ca este un camping naturist. Oricum voi incerca sa rezerv casuta.

Eventual se poate discuta cu ei la telefon  

Eventual se poate discuta cu ei la telefon  

Asta e mai greu, pentru ca noi nu stim maghiara :))

ziceti mai ce vreti si cand ca avem pile :))...nu trebuie nici un avans ...la telefon nu raspunde nimeni ca e la receptie si momentan e cam liniste in zona...pe mail raspund mai greu...Zoli ( unul din baietii de la receptie) e la facultate in Anglia si vara asta nu va fi acolo ...dar ne descurcam noi...

ziceti mai ce vreti si cand ca avem pile :))

@nashu, noi vrem o casuta pentru 2 persoane, in perioada 9 - 12 iulie

Multumesc tuturor pentru informatii! Astazi am platit avansul pentru rezervarea unei rulote. smile

Cine merge in iulie la Sziki si aproximativ in ce perioada? Eu merg dupa 20 si as vrea sa stiu cine merge inainte, sa aflu cateva detalii. Merci. 

si noi probabil dupa 1 iulie...inainte mergem la greci sa prindem un pic culoare:)