Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ALTE TARI

Campig naturist Sziki Ungaria

Cine doreste sa petreaca un sejur la "vecini" este binevenit sa dea un semn..poate ne adunam mai multi ca in urma cu cativa ani si facem tabara romaneasca acolo :)

Cand în ce perioada ?

cool

sezonul se deschide la 28 aprilie...de atunci putem face planuri

Salut ne dai detalii în privinta cazării si costuri la cazare ?

http://natours.hu/en/prices/

aici puteti afla toate preturile in acest sezon. sunt atat in forinti cat si in euro. se poate plati cu cardul. toate cheltuielile se achita la sfarsitul sejurului la iesirea din camping la receptie. In momentul in care se face intrarea fiecarui turist i se da un fel de parola care s foloseste la comenzile de la bar si la bucatarie pe durata sejurului. Ca si idee vara trecuta am inchiriat o rulota (caravan cum zic ei) pentru 3 persoane si cu tot cu parcare masina, cazare, cafele, beri, mancare costul a fost cam 160 RON in banii nostrii de persoana pentru un weekend..Pentru cei care nu doresc sa consume exista posibilitatea de a face gratar, cumparaturile se pot face de la Auchan aflat in Szeged la 4 km distanta de camping.

de asemenea exista parcele pentru cei care doresc sa stea cu corturile, se aigura curent electric, acces pe toata suprafata campingului la toatele, dusuri cu apa calda si apa rece. La receptie se vorbeste limba germana, engleza, rusa si bineinteles maghiara. La bucatarie meniurile si la bar de altfel sunt si in engleza :)

Sună interesant.

Voi urmari acest subiect, deoarece sunt interesat de o vacanta intr-un camping naturist.

Am vazut si siteurile altor campinguri, dar observ ca acest camping este foarte aproape de Ro, deci mai putin costisitor drumul.

Desi nu inteleg de ce orarul plajei este pana in ora 19...

Orarul de plaja se refera ca si program pentru cei care vin exclusiv pentru plaja acolo nu ca si turisti. Exact cum te duci la noi la un strand. Ora 19 estre trecuta orientativ fiindca in general cam pe la ora aia nu mai e soare deloc sa te bronzezi..Oricum ca si idee se merita macar un weekend..

A fost cineva recent? Merge cineva in aceasta luna?

Salutare! Și noi vrem să mergem în august. Cine mai merge? 

Pe 15 august se anunță mini vacanta 5 zile... 

Pentru bugetari... 

e super atmosfera acolo

Cum e cu cazarea in casute de 2 persoane?  Trebuie rezervare s- au gasesti libere acolo? Farmecul e sa stai in camping!

Intre 15 si 20 suntem hotarati sa mergem acolo, ar fi frumos sa ne intalnim mai multi. 

Daca mai merge cineva schimbam nr de telefon in privat.

in aceasta perioada campingul este foarte aglomerat, va recomand sa faceti rezervarea din timp. casutele din lemn sunt pentru 2 persoane cu 2 paturi si au un frigider in exterior. ideal este si la rulota chiar daca e un pic mai scump dar e mai confortabil, sunt de 3 sau 4 locuri. mancarea este foarte buna si proaspata mereu, va recomand gulasul :) pentru cei care doresc sa faca grtar sunt locuri amenajate aveti lemne de aprins fcul ar fi bine sa cumparati carbuni. la 4 km de camping la Szeged este market Auchan, preturile sunt ca la noi.

Am rezervat perioada 15-16 august, atat am gasit liber in aceasta perioada si la rulota de 4 locuri. O sa raman pana sambata, dar probabil o sa iau cazare in exterior de campingul naturist. Daca mai e cineva in acea perioada, ar fi frumos sa ne intalnim? Cazarea a costat 44 euro pe zi!

Am fost acum 2 weck-end--uri si a fost foarte fain . Multa lume, apa caldă, papa bun. 

Destul de mulți  compatrioți .

Speram sa revenim  cât mai repede.

@Nashu Cum a fost ? Ceva ronudisti? 

"www.ronudism.ro"

Merge cineva săptămâna viitoare 15-19 . 08 .2018?

Dupa 25 august oare va mai fi ceva activitate acolo? Atunci planuiesc sa merg, daca gasesc cu cine :)

Din 15 august suntem la Sziksósfürdő Naturista Strand és Kemping.

Cine e in zona dati un semn!