Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  SA FACEM CUNOSTINTA

SA NE PREZENTAM - Bun venit noilor membrii ! - part 3

buna..sunt ioana..nudista de cand ma stiu..nu sunt noua...locuri frecventate...eforie nord , costinesti si vama

Multumim pentru ca a ti ales mica noastra comunitate. Bun venit!

"www.ronudism.ro"

Salut!

Sunt Dan, nu ma pot numi nudist (sa nu sariti la mine)...sunt nou, am incercat anul acesta, imi place si mai vreau.

Bine v-am gasit

Bun venit in mica comunitate RONUDISM :D Nu uita sa ne recomanzi si altor nudisti :P

"www.ronudism.ro"

Salut. 

Sunt Adrian si abia acum am incercat acest lucru magnific. Sunt nou si pe site si ca nudist. Sper sa cunosc cat mai multa lume si locuri pt a practica nudismul. 

Stima si respect tuturor membrilor. 

Bine ai venit in aceasta comunitate Adryian Speram sa te simti bine  printre niste oameni deosebiti care nu au nimic de ascuns ,si se prezinta asa cum sunt si cum ia adus mama natura pe lume ,sunt sinceri frumosi si foarte sociabili

soare

Bun venit pe site! Nu uita sa ne recomanzi si la alti nudisti ;)

"www.ronudism.ro"

salutare! sunt nou aici mi-ar prinde bine ceva socializare si mi-ar placea sa ne intalnim in gasti de nudisti!

salutare tuturor! :)

Buna tuturor,

sintem Lidia si Florian, trecuti de prima tinerete, nudisti de ocazie cind avem unde, dar marturisim ca nu cautam plajele/locurile de nudism cu precadere. O facem cind avem ocazia si ne place fara sa fie o pasiune. Din aceasta cauza sintem bronzati in doua culori :)

Am avut primul contact cu baia fara chilotei in 2004 la hotelul International din Baile Felix unde, in acea vreme erau doua piscine interioare: una pentru femei si alta pentru barbati. Nu stiam de ce sint separate, dar am aflat imediat. Lidia a intrat prima spre piscina ei si s-a intors repede uimita de faptul ca lipsa textilelor era obligatorie la intrarea in bazin, ba chiar a fost admonestata  de doamnele care se imbaiau la incercarea ei de a intra cu costum de baie. A venit  sa intrebe daca "restrictia" asta e legala. Pina la urma s-a conformat. La bazinul de barbati lucrurile erau mai laxe. Eu am intrat cu slip si nu s-a uitat nimeni strimb la mine. A doua oara mi-am luat inima in dinti si mi-am dat jos slipul asteptind ca toti sa se holbeze la mine. Nu m-a bagat nmeni in seama, oamenii isi vedeau de baia si conversatiile lor. Mai ca am fost dezamagit de aceasta lipsa de interes pentru efortul suprem de dezinhibare pe care il facusem.

Totusi ne cam batea gindul ca imbatrinim si n-am facut-o si pe asta de-adevaratelea. Amindoi veneam in bagaj cu o pudicitate serioasa fata de expunerea in public. Acasa era o obisnuinta sa stam in fundul gol, dar in public... Chiar ne batea gindul sa mergem la un resort exclusiv de nudisti/naturisti ca sa rupem pisica. Pina la urma ne-am hotarit s-o facem la Eforie si a fost o experienta placuta atit statul la soare cit mai ales baia in mare.

Am descoperit forumul vostru din intimplare si ne-a placut atmosfera cit si faptul ca sint informatii utile.

Bun venit in mica noastra comunitate! Ne era dor de o postare lunga si frumoasa.

Multumim!

"www.ronudism.ro"

Salutare si eu sunt nou in comunitate, fac nudism de la 16 ani , in Eforie a fost prima experienta, pana m-a prins varamiu, insa imi place foarte mult. 

Buna ziua, sunt nou pe site si in lumea nudismului. Mi-ar prinde bine socializare si introducere in lumea asta ☺

Buna!Si eu sunt nou intr-ale nudismului,desi pe site sunt deja de juma' de an...Am intrat din curiozitate si dorinta de a descoperi nudismul.Sper sa cunosc locuri pentru nudism si oameni care practica nudismul. 

Buna ziua sunt nou si eu pe site. Ma bucur sa fiu aici.

Salutare tuturor!

Bine v-am gasit. Sunt nou in acest domeniu, astfel ca am intrat in aceasta comunitate pentru a afla cat mai multe lucruri.

Bun venit in mica noastra comunitate!

"www.ronudism.ro"

Salut/Bună tuturor! Sunt nou atât în comunitate cat si in nudism. Mi-ar placea să cunosc oameni deschiși și cu suflet frumos:). 

Buna sunt Alex, suntem o familie, ne place nudismul in special in Croatia unde este cultura de asa ceva, la noi doar holbari.

Bun venit la amandoi. Sper sa va placa la noi.

Asteptam pareri despre Croatia

"www.ronudism.ro"

Salut, sunt Ionut! 

Am incercat anul acesta si este o senzatie foarte misto, bine v-am gasit! 

Salut tuturor. Sunt Romulus.

Nu ma pot numi nudist in adevaratul sens ( nu am facut nudism decat in locuri foarte retrase si doar singur ) dar imi place senzatia,Imi da o stare de eliberare si relaxare.

Zilele astea sunt in Costinesti, as vrea sa incerc golful francezului dar sincer sunt o persoana mai timida din fire. Ceva sfaturi pt un incepator???

Salutare tutuor! Mă cheamă Sorin, sînt nou pe forum, dar nudist de cînd mă știu. Poate fiindcă am avut norocul să copilăresc parțial în RDG, iar redegiștii erau campioni mondiali la nudism (la Marea Baltică, pe malurile lacurilor, la marginea pădurilor, în multe locuri vedeai colonii întregi de nudiști, chiar și familii cu copii), iar autoritățile comuniste tolerau această mică libertate, poate singura pe care o aveau. Întors în țară, tot înainte de 1989, mai mergeam uneori cu taică-meu la Techirghiol și Eforie, unde se practica nudismul cu voie de la stăpînire, separat pe sexe și„înțărcuit”. După 1990 am mers ani buni la Vama Veche, pînă au dat năvală textiliștii. Între timp m-am retras la 2 Mai, unde ajung de cîteva ori în fiecare vară și la început de septembrie. Am încercat și Corbu și Vadu, dar la Corbu am avut parte de textiliști agresivi, iar la Vadu e incomod, dacă n-ai mașină. Poate mă lămurește cineva care e treaba cu statutul de cont „promoțional”: nu pot vedea mai nimic, nici poze, nici profilurile altor utilizatori. Am solicitat și intrarea în grupul de Facebook, pentru a se vedea că sînt o persoană reală, cu aceeași poză de profil ca aici.

@Romulus și Sorin:  Bun venit în mica noastră comunitate. Sper sa va placa la noi.

@Sorin: Contul este standard acum. Prima data este promotion, în câteva ore (cazuri extreme "zile") este aprobat și devine standard, cu acces la toate secțiunile site ului. Avem aceasta etapa pentru a avea posibilitatea sa ștergem profilele care nu corespund cu cerințele noastre (de exemplu , conturile care oferă întâlniri pentru sex)

"www.ronudism.ro"

Mulțumesc pentru upgrade.

Salut ! Sunt Andrei, am 28 ani,  si anul acesta am trecut peste temeri si am facut nudism la 2 mai. A fost o experienta foarte ok chiar daca erau multi textilisti. Imi pare bine sa va cunosc.

Bun venit în mica noastră comunitate :) atât online cât și ofline ;)

Rămâne plaja mea favorită,  2 mai. Păcat ca au fost mulți textilisti. 

"www.ronudism.ro"

Salut. Sunt nou pe forum. Va rog sa imi acordati permisiunea sa vad si eu poze si profiluri. Am  facut nudism prima data anul asta si imi place mult. Luni voi merge la Eforie sa ma delectez putin. Va salut cu drag.

@ Bun venit în mica noastră comunitate. Te rugam sa postezi un avatar cu tine. Multumim!

"www.ronudism.ro"

Salutare,

Sunt un nudist incepator, anul acesta am hotarat sa fac asta si la mare(pana acum am facut-o numai in locuri cu foarte putini oameni). Imi place foarte mult ideea de a sta gol pentru ca ma simt super eliberat. Deja am postat un topic cum ca in perioada 25-31 voi fi in Vama Veche respectiv 2 Mai. Daca e cineva curios hai sa ne vedem :). O intrebare, contul meu are vre-o limitare pentru ca nu prea pot sa vad content pe siteul vostru ? Trebuie sa platesc sau sa fac ceva anume ca sa nu am accesul limitat ? Multumesc ! Va salut ! 

//Silviu

Buna,

Sunt un nudist de ani buni, prefer locurile curate si de bun simt.

Ce-mi recomandati pentru acest an pe litoral?

Salutare! Sunt Radu. Ca si voi, ador nudismul! Va salut!

Salutare, suntem Bogdan si Andreea am incercat anul acesta nudismul si ne place foarte mult, ne bucaram ca facem parte din aceasta comunitate.multumim

Salut, Maxim Stefan. Constantean  din apropriere de costinesti. Nudist de cativa ani la mine in localitate, Tuzla aka plaja Tuzla. Cu regret nu mai pot fi in lumea mea eu si marea pe plaja Tuzla. Asa ca am decis sa ma altaur comunitatii.

Salutare. Am practicat nudismul de putin timp  impreuna cu sotia in Costinesti la Golful Fracezului. Suntem interesati sa descorim si alte locuri fara a fi deranjati de privirile curiosilor care nu vin pentru nudism.

Alin din Timisoara, practic nudismul in mare parte acasa, dar sunt curios si de locuri in apropiere de Timisoara

Salutare tuturor, 

Am inceput sa practic nudismul acum 2 ani la vecinii nostrii bulgari.

Imi place si vreau sa continui.

In bucuresti pe unde se practica nudismul?

Bun venit tuturor în mica noastră comunitate.

Silviu , conturile sunt la început promo pana le aproba un administrator.  Nu trebuie sa plătești nimic, accesul este gratuit. 

Nu exista locație pentru nudism în București . Unele persoane merg în Delta Văcărești dar eu nu am îndrăznit :)

"www.ronudism.ro"