Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ROMANIA

VADU - NUDISM

VADU - NUDISM
Va rog sa postati impresii, pareri, fotografii, pentru a realiza la sfarsitul sezonului un articol despre aceasta plaja.

"www.ronudism.ro"

Nasol...

https://m.adevarul.ro/locale/constanta/video-rezervatia-biosferei-delta-dunarii-poluata-masiv-petrol-zonaplajei-vadu-e-foarte-grav-depaseste-posibilitatile-interventie-1_5c9c9e64445219c57ecbf65e/index.html

Vadu-eterna bucurie

https://www.facebook.com/enjoynaturistsailing/videos/2133201653388573/

La Plaja  Vadu se poate ajunge cu o masina joasa ? Sau trebuie o masina mai inalta si 4X4? In ce parte a plajei se face nudism? Multumesc

anul trecut erau destule masini joase; conditia principala este sa nu te avanti cu ea pana pe nisip. Cineva cu un golf ramasese in nisip ca a vrut sa ocoleasca nu stiu ce.

La Plaja  Vadu se poate ajunge cu o masina joasa ? Sau trebuie o masina mai inalta si 4X4? In ce parte a plajei se face nudism? Multumesc

Eu ma duc cu o masina destul de joasa si nu am probleme. Trebuie sa ai grija la drumul de dale, acolo poti atinge daca nu esti atent. In rest daca ai ajuns pe drumul de pamant nu mai sunt problme. Cum spunea si Emil, sa nu te aventurezi foarte aproape de plaja unde este nisip ca acolo ramai daca nu ai 4x4.

Referitor la nudism, din cate stiu eu nu este un loc destinat pentru asa ceva, fiecare face pe unde a parcat masina.:) Nu iti recomand sa te duci in weekend pentru ca se aglomereaza foarte mult cu persoane non nud si familii cu copii. 

Spor la plaja!

Comparativ joi cu sambata... (sper sa se ataseze pozele)

sambata.jpeg994.4K69 views
joi.jpg1.4M57 views

Sa inteleg ca in weekend e plin de tot felul de oameni si doar in cursul saptamanii se face nudism? Din poze se vede ca in we e mai aglomerat.

Cam asta e ideea. Eu recomand marti, miercuri si joi ca zile mai putin agloerate. Am ajuns joi si erau 7-8  masini unde am stat. Sambata am numarat 45. surprised  In weekend sunt multi care vin dimineata si pleaca dupa-masa. (zilieri) laughing

Sa inteleg ca in weekend e plin de tot felul de oameni si doar in cursul saptamanii se face nudism? Din poze se vede ca in we e mai aglomerat.

Se poate merge pe jos, pe plaja, aprox 1km - 2km spre Nord si sa se campeze cu cortul pe undeva pe plaja ?

Se poate merge in orice directie sa campezi, nord sau sud. Chestia e ca din sat pana pe plaja sunt vreo 5 km.

Se poate merge pe jos, pe plaja, aprox 1km - 2km spre Nord si sa se campeze cu cortul pe undeva pe plaja ?