Forums  ›  RONATURISM FORUM  ›  Asociația RONATURISM

Tabara naturista

In perioada 1-8 august ARN inchiriaza un camping in satul Vadu pentru comunitatea naturista din Romania.

Ca sa putem sa avem intreaga locatia trebuie sa ocupam cele 6 casute si 2 camere dn vila. Locatia are posibilitatea si de montare a corturilor.

Casuta/camera (cu pat matrimonial) este 170 lei pe noapte cu mic dejun rece inclus.

Nu este obligatoriu de a sta toata perioada, se poate sta si partial. Unii vor putea sta la inceputul perioadei, altii la final.

Poze cu locatia se vad in pagina de Facebook a propietarului Camping Vadu.

Cred că îmi anunț prezenta cel puțin pt două nopții !

Cine doreste sa participe sa ma contacteze.

Rezervarea locului se face prin plata unui avans de 50% din valoarea sejurului.

Venim cu ultimele detalii despre tabara naturista.

Exista 6 casute de lemn cu paturi matrimonial si 2 camere in vila cu cate 2 paturi simple. In casutele de lemn se poate dormi si cu un copil mic, pana in 10 ani cred. Paturile sunt de 180x200 cm.

Cazarea costa 170 lei de camera cu mic dejun rece pentru cele 2 persoane din camera. Nu se poate inchiria o camera numai pentru o singura persoana decat daca va plati pretul intreg al camerei.

Se poate sta in perioada 1 – 8 august de la minim 2 nopti pana la maximul de 7 nopti.

Cine doreste sa participe la tabara trebuie sa ma contacteze cu urmatoarele detalii:

-        Numele si prenumele

-        Cate persoane vin

-        Numarul de zile si din ce zi vin

La inregistrarea cererii de participare persoana va primi si un formular care va contine regulile taberei si va trebui sa fie de accord cu ele.

Confirmarea rezervarii se face prin plata unui avans de 50% din valoarea toatala de plata a fiecaruia.

Avansul trebuie platit pana pe data de 15 martie ca sa avem confirmarea de la proprietar a blocarii acelei perioade.

Membrii ARN au avantajul unei reduceri de 5%; stiu ca e putin, dar asociatia e la inceput.

PS Nu se accepta tichete de vacanta.

Se accepta animale de companie cu conditia ca stapanii lor sa curete dupa ele.

A mai ramas o singura camera libera pentru intreaga perioada si cateva camere sunt partial ocupate in perioada respectiva.

Nu asteptati ultima zi pentru confirmare ca intrecand asteptarile nu o sa mai gasiti  loc liber. 

Zile libere  sunt la inceputul si la sfarsitul perioadei, perioada de mijloc fiind ocupata apoape integral

Se poate sta cu cortul?

Se poate sta, dar mai intai trebuie sa ocupam toate camerele.

Se poate sta cu cortul?

Camere libere mai sunt dupa cum urmeaza:

- primele 2 zile mai sunt 2 camere libere

-ultimele 3 zile mai sunt 4 camere libere

- ultimele 2 zile mai este o camera libera.

Mai asteptam doritori, dupa care dam drumul la rezervare la cei care vor sa vina cu cortul.

Am fost intrebat de mai multe persoane daca vor putea trece pe la locatia taberei naturista de la Vadu organizata de catre ARN.

Precizez ca nu este o intalnire ci este o tabara dedicata celor care vor face rezervari.

Nu vor fi acceptate persoane din afara taberei in cadrul campingului. Durata minima pentru rezervare este de 2 nopti minim.

Tabara naturista

Dam drumul la inregistrare cine doreste sa stea la cort.

Datorita cererilor insufieciente s-a schimbat rezervarea campingului de la 1-8 august la 1-7 august.

Nu erau toate locurile ocupate? 

"www.ronudism.ro"

Surpriza totala e ca lumea se plange ca nu exista in RO asa ceva si cand se organizeaza nu ii intereseaza.

Noi avem experiență.

A încercat si Gabi sa facă acum ceva ani și când sa plătească.... pauza

"www.ronudism.ro"

Problema este  pur  economica  si  de  inceput.Trebuie  privita  ca  o  afacere  si  orice  afacere  incepe  cu  putin  pana  se  dezvolta

Plus  ca  locatia nu  ofera  foarte  multe ,iar  oameni  vor  sa se  primbe  pe  cand  la  Vadu  este  cam  pustiu

Cu  timpul  totul  se  va  dezvolta.Apoi  pretul  nu  este  de  "BUN  VENIT"

Este  ca  si  in  viata  ,dragostea  mai  trece  si  prin  stomac.

La  mare  in  perioada  aceasta  sunt  multe  locuri  unde  poti  face  nudism

Daca  era  o  locatie  de iarna  cu  piscina  si  sauna  garantat  era  full

Trebuie  s a privim  si  latura  economica  ca  pana  la  urma  si  asta  este  o  afacere

Scuze  daca  am  deranjat,dar  imi  place s a fiu  mai  direct

Daca  era  o  locatie  de iarna  cu  piscina  si  sauna  garantat  era  GOL.

Eu m am lamurit in 10 ani. Nu ma cred in stele verzi pe pereti si unicorni >))

"www.ronudism.ro"

Problema este  pur  economica  si  de  inceput.Trebuie  privita  ca  o  afacere  si  orice  afacere  incepe  cu  putin  pana  se  dezvolta

Plus  ca  locatia nu  ofera  foarte  multe ,iar  oameni  vor  sa se  primbe  pe  cand  la  Vadu  este  cam  pustiu

Cu  timpul  totul  se  va  dezvolta.Apoi  pretul  nu  este  de  "BUN  VENIT"

Este  ca  si  in  viata  ,dragostea  mai  trece  si  prin  stomac.

La  mare  in  perioada  aceasta  sunt  multe  locuri  unde  poti  face  nudism

Daca  era  o  locatie  de iarna  cu  piscina  si  sauna  garantat  era  full

Trebuie  s a privim  si  latura  economica  ca  pana  la  urma  si  asta  este  o  afacere

Scuze  daca  am  deranjat,dar  imi  place s a fiu  mai  direct

Pana acum nu s-a facut sau sa se faca in tara oficial pasi mici catre un resort naturist din punct de vedere legal. Totul e din cauza ca multi se plang ca nu  exista asa ceva dar cand cineva incearca sa faca un pas nimeni nu mai e interesant.

Aceasta actiune care o facem noi la ARN este sa incercam apa sa vedem daca e fierbinte sau numai buna. Am gasit o locatie in care avem cazare, acces la bucatarie si o piscina in ideea de a simula sa vedem daca in tara se poate realiza o locatie in care de cand vii si pana pleci sa poti sa stai nud, sa nu trebuiasca sa te mai imbraci sa te duci de la cazare pana la piscina/mare.

In tara sunt  multe locuri in care se poate face nudism, dar problema este ca trebuie sa treci prin operatiunea de imbracare/dezbracare intre cazare si locul unde se practica nudismul.

Alta problema care s-a intalnit in aceasta actiune este ca multi s-au plans ca e departe de plaja si ce fel de locatie este aceasta? De cand e obligatoriu ca un resort naturist trebuie sa fie langa plaja? Sunt atatea resorturi/locuri naturiste unde nu au acces la plaja (chit ca ar fi minunat asta).

Noi speram ca aceasta actiune de promovare sa fie un succes si sa o repetam in fiecare an.

In legatura cu pretul asta e pretul cerut de proprietar si e cam pretul zonei daca nu insel.

Cam astea sunt preturile în perioada respectiva, chiar mai scump.

"www.ronudism.ro"

Dupa cum a promis la inceput atasez niste documente destul de importante pentru activitatea taberei.

Etica nudista ARN.pdf739.3K23 downloads
ROI tabara naturista.pdf785.1K24 downloads

Cu regret din cauza unor evenimente nedorite care nu tin de puterea asociatiei ARN tabara naturista se anuleaza. 

Cei care au platit avansul il vor primi in cel mai scurt timp, dupa ce vom primi avansul platit.

Pacat...

Tabara naturista din locatia respectiva se anuleaza insa nu si evenimentul in sine care totusi se va tine intr-o alta locatie si aproximativ aceeasi data.

Stim, si noi tocmai incepusem sa creeam un program de activitati dar asta e viata. Alta data vom sti ce avem de facut,.

Pacat...

Sincer eu ma bucur ca exista in Romania persoane ca voi, membri ARN si felicit initiativa voastra!