Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  SA FACEM CUNOSTINTA

SA NE PREZENTAM - Bun venit noilor membrii ! - part 2

Buna dimineata !

Sunt Marcel si ma bucur sa fiu alaturi de dumneavoastra pe acest site. Sunt nudist de aproximativ 5 ani si sper sa raman asa toata viata, daca legea/societatea ne permite. Multa lume spune ca nudismul este un hoby si daca este un hoby, eu cred ca este cel mai ieftin :) Cat te costa un costum de nudist? Aparatura de nudist? SealedMa bucur sa fiu alaturi de oameni deosebiti, toleranti si care incearca sa promoveze cat mai bine nudismul. Salutari la toata lumea si multumesc celor care au dat "add friend"

Bun venit in mica noastra comunitate Smile

"www.ronudism.ro"

Îmi place ca ai și umor. Bine ai venit :)

Dupa o lunga absenta de pe site ( din era NING ) au revenit pe site Michael si Viorica  si LaciNudist.

Ma bucur ca sunteti, din nou, alaturi de noi.

"www.ronudism.ro"

Salut!

Am (re)descoperit anul acesta placerea de a sta la soare in costumul dat de natura. Asta dupa ce pe la 9 ani mi se parea absolut imposibil sa mai stau asa la plaja... acum sper ca la vara sa merg cat mai des la mare in locuri unde se poate practica nudismul. :)

Bun venit, Sebastian!

Sper sa-ti placa in comunitatea RONUDISM si te asteptam, vara urmatoare, pe plaja :)

"www.ronudism.ro"

Salut!  Sint Victor si ma bucur ca am fost acceptat printre voi. Multumesc adminului care mi-a dat aprobarea. Dupa o prima trecere prin cateva profile, am o impresie buna despre acest site. Nu am practicat pana acum nudismul, cu toate ca in fiecare vara eram tentat. Lipsea curajul. Poate cu ajutorul vostru voi reusi sa imi capat acest curaj. Va multumesc!

Bine ai venit, Victor :)

Vara urmatoare va asteptam pe plaja alaturi de noi :) Poate asa prindeti curaj.

"www.ronudism.ro"

Salutare tutror! Ca incepatori pe acest site si intre ale naturismului am zis sa ne prezentam si noi, adica Oana si Calin. Suntem din Timisoara si incepem cu un Bine v-am gasit

Bun venit in mica noastra comunitate :)

Va rugam sa postati un avatar cu dumneavoastra. Cateva exemple de avatare acceptate:

"www.ronudism.ro"

Salutari tuturor, sunt nou venit aici, Oare n-ar fi bine sa interactionam mai des si mai usor unii cu altii?

De asta ne-am adunat, ca sa ne s cunoastem si sa ne bucuram si de evenimente impreuna: drumetii, iesiri diverse, intalniri, jocuri, plimbari etc etc...

Cum as putea cunoaste cativa pasionati de naturism? cred ca schimbul de ID de mess ar fi o solutie buna

Poate dupa atatia ani reusim sa facem o intalnire si in Bucuresti.

Am sa mai trimit un email sau doua :) sa vedem daca inchirieaza cineva un spa.

"www.ronudism.ro"

Nu se gaseste nimeni in Bucuresti dispus sa faca o intalnire...la un gratar? cat mai permite vremea...sau la un wist.sa ne strangem mcar 5-6 si incet incet sa permanentizam actiunile. Mie mi-ar placea o drumetie sau o plimbare cu bicicletele la nudu gol. Discutam?

buna  dminetaa  sunt  mihai  sunt  din  craiova  am  25  ani si sunt   incantat sa ma  alatur acesti  comunitati

Consider  nudismul ceva  benefic  pentru sanatate si foatre  placut dores sa  cunosc   persoane  cu acelasi    tip de  viziune  ca si mine

Buna :)

Andreea din Brasov

Am 25 de ani, am intrat aici sa vad daca mai sunt persoane, ca mine, putin indraznete, carora le place sa se bronzeze sans vêtements pe Dealu Melcilor :P

Si...bine v'am gasit ^_^

"www.ronudism.ro"

Buna, sant din Timisoara, am 29 de ani.

Pana acum am facut nudism pe la noi (Costinesti, 2 Mai, Vama Veche), dar sper sa mai apara locatii si mai aproape de Timisoara,. Si sa cunosc si alti timisoreni (si mai ales timisorence) interesati de nudism.

"www.ronudism.ro"

salut

ma bucur sa revin printre voi. am 42 de ani si sint din bucuresti. sa auzim de bine!

Bun REvenit in mica noastra comunitate :)

"www.ronudism.ro"

Buna tuturor,

Kryss aici, 26 de ani libertina siii amatoare de nudism dar ... in locuri mai putin "obisnuite".Spun asta pt. ca nu am avut inca deschiderea sau nu am avut parte de incurajarea potrivita sa ies in lume (plaje, etc.) si fac asta ori de cate ori am ocazia pe blocul meu :)

Cam atat, deocamdata :D

Pup

Bun venit in mica noastra comunitate !  :)

"www.ronudism.ro"

Seara' ... Ms Sorin :)

Draga Kriss, daca nu ma auto-exilam la "Mosie"pe timp de vara, va tineam companie pe BLOC cu Billi al meu cu tot, sigur el ar fi fost incantat; plus ca zona voastra e la 2 pasi de Barbu-Vacarescu ...  ;)

Pup

Kryss vad ca a rezistat o zi pe site. Nu inteleg cum poti sa ti faci o parere despre site in 24 de ore. Chiar asa de oribila este prima impresie? :)

"www.ronudism.ro"

Salut, am 34 de ani si sunt nou pe aici. Stie cineva de ce nu pot sa am acces la profile?

Salutare, probabil profilul tău nu a fost certificat încă de către unul dintre administratori, va trebui să iei legătura cu ei!

Salutare, probabil profilul tău nu a fost certificat încă de către unul dintre administratori, va trebui să iei legătura cu ei!

Pai cum sa-i contactez daca nu am acces la profile???

EmyKarla si Admin sunt cei doi administratori, partea din dreapta a pagini, atașez o captură :D

Capture.PNG116.3K10 views

Profilul a fost aprobat. Bun venit in comunitate.

Multumesc nenea L. :)

"www.ronudism.ro"

Multumesc!

Salutare. Prima mea zi pe acest site inedit si placut. Am aceiasi problema ca aurelutz, sunt la categoria " promotion "....

Aici gasiti  mai multe detalii despre categoriile de utilizatori de pe site,  http://comunitate.ronudism.ro/forum/#topic/CATEGORII-DE-UTILIZATORI.htm

Contul dumneavoastra a fost aprobat. Bun venit !

"www.ronudism.ro"

Salutare tuturor

Ma numesc Florin si sunt nou, ata pe site cat si la capitolul nudism ;)

Anul trecut am practicat, for the first time nudismul in Vama Veche, a fost o experienta noua, interesanta.

Multumesc ca m-ati primit.

Sa auzim numai de bine.

Bun venit in mica noastra comunitate!

Sper sa-ti faca placere :)

"www.ronudism.ro"

Bine ai venit! :)

Salut,

Ma numesc Liviu. Am ajuns prima data pe o plaja de nudisti prin adolescenta, pe la inceputul anilor 90. Mergeam in Costinesti, la Golful Francezului.
Apoi plaja aia s-a stricat, era plina de alge si mirosea puternic, cert e ca n-am mai ajuns pe acolo cu anii.

In 2010 m-am apucat sa scriu o carte despre istoria Vamii Vechi (si partial a 2 Mai-ului); am facut interviuri cu diversi universitari care veneau in 2 Mai / Vama prin anii 70. Cartea am scos-o in 2011. Nu mai exista in forma fizica, exemplarele s-au epuizat, dar, pentru cei doritori sa citeasca un eseu antropologic (ma rog, poate termenul e pretios) despre Vama Veche, pdf-ul poate fi citit si descarcat gratis pe siteul vamaiot.com.

Remarcam de atunci ca Vama, ca fenomen, a fost caracterizata de doua mari lucruri: turismul de cort si nudismul. 2 Mai-ul e caracterizat mai ales de "turismul de curte" si de nudism. Doar ca nudismul, ca fenomen, era pe moarte in ambele locuri...

Apoi am plecat din tara, in spatii geografice mai germanice. Aici am gasit sauna, ca spatiul prin exelenta nudist: nu exista sauna in care sa fie permis costumul de baie. De trei ani merg la sauna de doua ori pe saptamana in medie, deci experienta mea ca nudist a crescut semnificativ.

Am fost la saune din Köln, Trier, Luxemburg, Frankfurt, Viena. Cele mai misto sunt cele din Köln, acolo parca la fiecare colt de strada e o sauna. Si sunt pline, cu oameni de toate varstele. Pe cand in Viena a fost greu de gasit una care sa nu fie un fel de bordel sub acoperire (dar am gasit-o). Deci, cu cat mergi spre est, cu atat cultura saunei dispare.

N-am vizitat foarte multe plaje naturiste: am fost in Barcelona, in Valencia, in Oostende. Anul trecut am facut pentru prima data nudism in Vama. E mai greu ca in alte locuri, proportia de textilisti / nudisti e neplacuta, dar totusi se poate. Dar am ajuns la concluzia ca, daca e ceva de salvat in Vama, aia e plaja de nudisti - iar singurul mod de a o salva e in fundul gol. :)

Daca sunt pe aici nudisti care merg in Vama si vor sa ne vedem pe acolo, dati-mi un semn ( sau Befriend ).

Anul asta o sa fiu acolo intre 5 si 19 iulie.

Bun venit in mica noastra comunitate. Am inceput sa citesc cartea. Multumim mult :)

"www.ronudism.ro"

Hey daca tot s-a povestit cu primele amintiri de cand ai facut nud, sa va povestesc si eu. S-a intamplat chiar anul acesta de ziua mea de nastere, eram la ocna sibiului la insistenta lui Vasile, care m-a batut la cap sa ne vedem ca a aflat ca era ziua mea, si mi-a spus ca sa iesim si noi sa ne relaxam putin, dupa multe aprigi discutii pe net :) pe tema intalniri, dar m-am hotarat mi-am luat inima in dinti, si-am plecat spre Sibiu. Odata ajuns, pentru mine a fost wow, ne mai vazand un loc asa frumos cu apa aceea sarata si mi-a zis, hai la plaja ! Coborand spre plaja si uitandu-ma si eu in jur, zice, nu te mai uita, ca nu mergem acolo, mergem intr-un loc mai frumos, ghici ce :)) m-a dus la nudisti.. cand am ajuns, era lume acolo, foarte matinala in jurul orei 8 cred ... toata lumea era nud, cum ne nastem toti... facand niste ochisori din aceea mari, i-am zis, nu esti normal!  nu stau aici imi e rusine... si dupa ce ne-am sicanat vreo30 de min m-a convins, ca el in timpul acesta incepuse sa isi dea jos textila ....initial am ramas in slip, dar stand cu gura pe mine mi-a zis ca nu ai de ce sa iti fie rusine e ceva normal, si foarte ok... luandu-mi inima in dinti am renuntat si eu la slip :P  Hopaaa... . primul instinct a fost sa ma pun repede jos pe prosop ca sa nu ma vada careva... :D copilasul de mine, cel rusinos :)...dupa o perioada dupa ce m-am acomodat deja...a fost wow ... ma simteam asa liber ....ca un nou nascut...  si de aici...as sunt, cel mai golas, si unde prind loc sa ma pot dezbraca am sa o fac ! Sper ca nu v-am plicitisit prea tare dar acum sunt de parere ca as vrea sa mai cunosc oameni asemeni mie, cu aceleasi preferinte si care sa mai putem impartasi povesti .. ce v-am relatat aici e cam in mare :) Va astept sa stam de vorba .. pe mess, unde doriti, pe whatsapp ... daca vrei lasa-mi mesaj si continuam povestea.  va salut  Daniel .

Buna seara!

Tocmai ce ne-am inscris pe site si, ca urmare, sa ne prezentam si noi: suntem Ioana si Calin, casatoriti si practicanti de naturism unde si cand se poate (in masura in care nu deranjam pe nimeni). Motivul pentru care ne-am facut cont pe ronudism este ca dorim sa gasim o comunitate care sa impartaseasca stilul nostru de viata, sa mai schimbam pareri despre locuri cunoscute sau mai putin cunoscute unde se poate practica naturismul, poate si iesiri in natura (e chiar placut sa faci ture montane dezbracat) sau la un ceai (bere sau ce consuma fiecare). Familie fiind (si cu copil) suntem interesati in a relationa in primul rand cu alte familii naturiste, dar nu numai.

Asa ca nu ne mai ramane decat sa va spunem un: Bine v-am gasit!

Bun venit in mica noastra comunitate! Sper sa gasiti ceea ce cautati :)

"www.ronudism.ro"

?action=download&hash=t9kfsaXJzABuna tuturor pasionatilor de nudism si celor deschisi la "pod" :)

Ma asteptam sa fie mai plinut topicul asta, insa na, e cum e ... sa ma prezint.

Cristina aici, 29 de ani, din Bucuresti, pasionata de nudism si de exhibitionism, fiind o fire deschisa si nonconformista (berbec ca zodie) nu ma dau in laturi de la ceva ce mi-ar prinde bine pt trup si suflet. Asadar, sper sa intalnesc aici pasionati asemeni mie, nu conteaza varsta atata timp cat exista bun simt, incredere, deschidere, bere, placere si distractie (cand o veni si vara ca o cam tine in nori si ploaie, al naibii de racoare afara).

Sper sa vedem si sa ne auzim cu bine, 

Cristina

untitled.JPG11.2K394 views

Bine ai venit! :)

Va salut, noi membri si old ones :) si ce noi si cei vechi ? Care sunt doritori sa ne cunoastem ... Sunt o fire mai deschisa si vorbareata, sper sa nu va deranjez ... Stima tuturor !

Hey!

Deci, nudisti urbani din Bucuresti (parc, terasa bloc, curte) sunteti pe aici ? Intrati pe profilul meu unde am detalii despre asta si despre mine si lasati-mi un mesaj sa discutam/iesim/bronzam :)

Cu toate astea am sa intreb si aici pe forum, din zona mea, adica Teiul Doamnei (Strada Nada Florilor) sunteti pe aici sau amici/cunostinte? Si sunteti cat de cat deschisi pt a merge impreuna in Parcul Tei ori Parcul Plumbuita ?

[000023].jpg35.9K143 views
[000021].jpg39.5K131 views
[000022].jpg40.6K140 views

Buna ziua si bine v-am gasit.  Suntem un cuplu matur (47/36 ) amatori de nudism si ne-ar place sa gasim in Cluj cat mai multe persoane pasionate de nudism si impreuna sa putem iesi , mai ales ca vremea incepe sa ne ajute . 

Bun venit in comunitatea RONUDISM. Sper sa gasiti aici ceea ce cautati. 

"www.ronudism.ro"

Salut! Sunt Paul, iubesc natura, nudismul, soarele si apa. Da, este o placere extraordinara sa faci o baie nud si sa te prinda soarele la fel de nud.Cred ca este o stare naturala si daca te simti bine este extraordinar. Te simti foarte eliberat de textilele pe care trebuie sa le porti si iti simti corpul usurat si liber de a simti bucuria vantului sau a apei pe piele.

Bun venit printre noi :)

"www.ronudism.ro"