Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  RONUDISM Stiri

RONUDISM Magazine

In luna August incercam sa lansam online o revista cu numele "RONUDISM Magazine" care urmeaza sa fie distribuita GRATUIT prin intermediul mai multor site uri si pentru care se va publica un comunicat de presa. Prin aceasta revista incercam sa promovam naturismul.

Dorim sa cuprindem si un "interviu cu un nudist". Din acest motiv cautam un nudist/nudista ( ar fi ideal un cuplu care are copii, dar nu este obligatoriu ) pentru a realiza un interviu despre stilul de viata naturist. Interviul va fi insotit de fotografiile celui intervievat ( acestea nu trebuie sa fie cenzurate/ daca doriti sa nu se vada fata, putem discuta despre solutii, imagini "din departare" "cu fata spre mare si spatele spre aparatul foto" etc )

Daca este cineva disponibil, asteptam o postare in cadrul acestui topic.

Cu respect,

Tomina Sorin

"www.ronudism.ro"

Am modificat anuntul cu noile conditii. Nimeni interesat ?

"www.ronudism.ro"

de ce nu tu, Sorin? esti mai nudist decat noi toti :-))

Eu am fost la interviul de la Evenimentul Zilei :D  Tot eu sa apar si aici ?   Nu se poate :P

Plus ca ar un pic penibil sa fiu eu :D     Eu intreb, eu raspund :D

"www.ronudism.ro"

:-)) am inteles, nu merge asa. atunci altcineva!

Voi ? 

"www.ronudism.ro"

aa..nu chiar :-) mai cautam

Pana imbatranim Am sa postez pe un site international, poate cei de afara sunt mai relaxati

"www.ronudism.ro"

As dori sa stiu daca initiativa cu revista mai este valabila.

O reactivam :D

"www.ronudism.ro"

Ok, in cazul asta imi ofer ajutorul daca pot fi cu ceva de folos.

Prima pagina ? :)

"www.ronudism.ro"

Hmm, stiu si eu? Discutam :-)

Buna seara, SIlviu ! Astept un mesa privat cu o adresa de email unde te putem contacta. Multumim pentru intentie si interesul acordat acestui proiect.

"www.ronudism.ro"

Anul acesta cineva mai curajos ?  :D 

"www.ronudism.ro"

Interesant proiect! Felicitari!

Sper ca voi primi in format pdf revista. De asemenea, ma intreb,, va fi o publicatie oficiala si cine sunt redactori? Ce subiecte, cum este structurata... Intrucat activez in acest domeniu, fiind fondatorul unei publicatii, probabil ca mi-as dori sa colaborez cu articole, daca este posibil.

Proiectul nu a mai demarat. Nu am gasit pe nimeni sa raspunda la cateva intrebari si sa scrie articole. Ne limitam la site. 

Multumesc pentru oferta de ajutor.

"www.ronudism.ro"

Cineva interesat de o colaborare pentru acest proiect?

"www.ronudism.ro"

În ce sens colaborare?

Buna un ajutor pot da şi eu !

Scris articole, furnizat fotografii, orice ar putea aparea in 16 pagini.

Momentan avem ce se gaseste la adresa https://view.joomag.com/ronudism/0368432001503138226

Pe print am inteles ca este foarte scump sa iesim, eu ma gandeam la cateva exemplare printate ( 200-500) dar nu stiu ce costuri presupun.

Exemplarele sa fie impartite gratis pe plaja prin Vama Veche, Eforie Nord si 2 Mai. 

Cam asta ar fi planul in acet moment. Cu numarul 2 sper sa-l inregistram cu ISSN. Primul numar va avea pe coperta pe cineva nud si am inteles ca nu accepta. 

"www.ronudism.ro"

PS: Acum cautam un voluntar sa faca o traducere a unui interviu din limba engleza in romana, sunt cam 2 pagini in word.

"www.ronudism.ro"

Ma bag! Mai multe detalii ce, cum, cand? LE: Am vazut linkul cu revista! Eu si prietenul meu avem cunostinte in domeniu, el fiind si fotograf putem ajuta si la partea aceasta cu cea mai mare placere daca aveti nevoie de voluntari!

Multumim mult Alina! Scuze de intarziere!

Primul numar este de test laughing si sper sa ne imbunatatim pe parcurs pana ajungem la ceva ce merita tiparit.

Orice ajutor, oricat de mic, este bine venit.

"www.ronudism.ro"

Admin! Ti am lasat si mail :)

Buna se poate conta si pe mine la revistă !

@Cristi. Ti am trimis un mesaj privat.

Daca cineva are fotografii vechi care au legatura cu nudismul, este rugat sa ne ajute.

"www.ronudism.ro"

REVISTA RONUDISM

Revista noastra este realizata in intregime din articolele voluntarilor. Asteptam articolele tale la adresa redactia@hotmail.com pentru numarul din aceasta toamna.

"www.ronudism.ro"