Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  CONDUITA/SFATURI PENTRU NUDISTI

Nudism pe o plajă pustie sau aglomerată?

Salut.

Cum este ideal pentru voi, să faceți nudism pe o plajă pustie sau pe o plajă aglomerată?

Depinde de compania pe care o am... Pentru mine ideal ar fi să fac nudism pe o plajă pustie, cu soția, într-un cadru liniștit, romantic.Cum știu că nu vine,prefer o plajă aglomerată,dar nu foarte aglomerată, în compania unor persoane cu bun simț, preferabil femei sau cupluri, dacă nu... și singur e bine.Abia aștept să vină vara! :)

Practicarea nudismului pe o plaja pustie te scuteste de unele inconveniente,iti ofera linistea necesara relaxarii si apropierii de natura.Nudismul pe o plaja populata iti ofera avantajul ca poti socializa,cea ce este in firea umana,dar iti ofera si dezavantaje

Nudismul singur/in cuplu nu e la fel de misto ca cel practicat langa alti nudisti. :-) 

Corect,Sicko78! Suntem ființe sociale și simțim nevoia de comunicare,de împărtășire a trăirilor; suntem invitați de Creator să ne bucurăm ÎMPREUNĂ la marea sărbătoare a VIEȚII !! Însă..., decât într-o companie stânjenitoare, mai bine singur..., de pe margine... alături de ceilalți.

Sincer, prefer o plaja plina de nudisti. Cred ca se poate numi aglomerata.

Corect, deci dacă toți oamenii ar fi de bun simț, marea majoritate preferăm comunitatea în locul singurătții.

Exact așa gândesc și eu. 

Oricand la orice ora prefer plajele aglomerate. Imi place sa fac nudism si intre textilisti, nu am nicio problema :)

Preferam comunitatea/compania altor nudisti, de aceea si mergem in resorturi pentru nudisti

Cat mai aglomerata!

De ce sa sterga comentarii? 

Corect,  nu trebuie sa ștergem comentarii.

Trebuie dați afară cei care confunda nudismul cu altele.

Pentru ca site de nudism și pentru ca pentru sex în public, pe plaja,  aveți alte site-uri unde sa promovați ideea ;)

"www.ronudism.ro"

cat mai aglomerata

Mai toti o vor aglomerata...Atunci,aglomerata sa fie!! :)) Sa vina vara! :)

Păi e deja cald. 

Cred că până ies eu la pensie o să ajungem cu mersul la mare din aprilie. :))))

Ceea ce e bine!

Salut , mai ai mult pana la pensie ? Nu de Alta Dar sa stim si noi .

Corect,  nu trebuie sa ștergem comentarii.

Trebuie dați afară cei care confunda nudismul cu altele.

Pentru ca site de nudism și pentru ca pentru sex în public, pe plaja,  aveți alte site-uri unde sa promovați ideea ;)

Dai atunci ce astepti??

Vreo 25 de ani... :)))))

Salut , mai ai mult pana la pensie ? Nu de Alta Dar sa stim si noi .

Care ati inceput deja anul cu bronzatul uniform? Ceva locatii noi in Ardeal?

O plaja aglomerata. Sa socializez.

Aglomerata!

Prefer linistea.

Nu sunt satul de aglomeratia si zarva din orase?

Linistea, ca de aceea este concediu de odihna, sa ma odihnesc in placerea mea, sa ma simt bine.