Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ROMANIA

GOLFUL FRANCEZULUI - COSTINESTI - part 4

chiar au avut efectul scontat

Se cunoaste autorul? cool

"www.ronudism.ro"

Eu cu autorul anunturilor am ajutat la amplasarea lor si la strangerea gunoiului de pe plaja dar si amenajarea acestora. 

Am primit cateva anunturi pentru a le adauga atunci cand ele dispar.

Nu au disparut cat am stat eu acolo si am luat acasa anunturile ramase. Intentionez sa zidesc un astfel de anunt pe piatra unde se coboara spre plaja insa din pacate nu am reusit sa ajung pana acum. Sa speram ca reusesc sa ajung pana in primavara. 

Aveti idee cum se realizeaza acest lucru? Cateva sugestii ar fi binevenite, nu sunt zidar si nu ma pricep foarte bine insa inainte sa realizez asta o sa ma interesez.

Ați făcut treaba buna , mai ales cu anunțurile.Dupa amplasarea lor numărul textilistilor a fost redus .Cu gunoiul ar fi de preferat sa și-l arunce fiecare la tomberon unde e cazat sau la vreo pubela din oras.A fost o inițiativa de laudat, de și gunoiul lăsat in saci a fost uneori împrăștiat de animale .

Eu cat am stat acolo 4 zile am dus pe putin 10 saci de mi-am umplut si masina de furnici. Noi toti nudistii ar trebui sa luam initiativa daca vrem un loc mai bun, mai curat, cu lume nudista si asa se implementeaza si cultura naturista.

Pai ce sa spun: ca toti care coborau si care mergeau pe faleza, nudisti sau textilisti ,se opreau sa citeasca toate anunturile si despre plaja dar si treaba cu gunoiul care pentru mine este esentiala.

Am fost placut surprins sa vad ca unii textilisti mai curajosi au facut plaja nud. Deci se poate.

Da,se poate!Bravo celor cu initiativa!Afisele au fost o idee foarte buna si au avut efect ;  cat despre gunoaie,...ideal ar fi,ca fiecare sa-si ia cu el gunoiul la plecare.Macar un loc sa ramana curat,un loc unde sa te simti cu adevarat bine,in mijlocul naturii,ca pe litoralul nostru e jale la capitolul "curatenie ".

Sa nu mai vorbim de gunoi, fiindcă mi se ridica parul pe cap cand îmi aduc aminte de asta vara cand stăteam noi frumos in Golf, ne bucuram de mare, de soare, când apare lângă noi un cuplu cu un copil. Când am văzut ca se dezbrăca am răsuflat ușurați: e bine ca sunt nudiști. Dar am rămas masca atunci când am văzut ca au scos semințele si au început sa scuipe cojile in toate direcțiile. M-am abtinut cu greu sa nu le atrag atenția, dar am zis ca e mai bine așa, pentru ca nu știi cum reacționează, mai ales un om care mănâncă semințe la plaja si e campion la scuipat cojile pe toată plaja. Păcat ca inca sunt astfel de nudiști printre noi.

Cocălărie. :(

Si cu toate astea deja imi este dor de Golful Francez. Pffff si cat mai am de asteptat pana ajung pe acolo..... 

Imediat trece timpul cool

"www.ronudism.ro"

Pai acum se face vara. Astia anunta deja 15 grade de prin februarie-martie :))

Ii invidiez pe cei care sunt mai aproape de mare tongue-out wink

Sper sa ajung si eu in Golf pana nu dispare.

Cum mai arata constructiile din zona?

"www.ronudism.ro"

Probabil constructiile cresc,iar Golful dispare...Sper sa nu fie asa.Sunt indragostit iremediabil de Golful Francez si indiferent unde m-as duce,aici as reveni cu placere de cate ori am ocazia.

Nu o sa dispara niciodata Golful. Plaja este a nudistilor indiferent cate constructii o sa se faca. Ma indoiesc ca pe tot campul ala o sa rasara vilele cu textilisti. 

Sa nu uitam de hotelul ala de langa Forum care este in insolventa si este luat de banca. 

Iar cazarile langa Golf pot sa aduca si nudistii care nu suporta/ nu vor sa stea la cort si cauta ceva conditii.

Golful in vara lui 2017 a fost foarte animat si plin de nudisti. Eu vreau sa merg sa zidesc un anunt dar nu stiu cum sa ma impart cu timpul...

...De ce oare nu sunt eu mai aproape de mare?! Chiar daca nu sunt zidar,cred ca m-as descurca cat-de-cat la o asemenea lucrare sau macar as ajuta.Presupun ca ar trebui sa fie ceva simplu,dar durabil si care sa contina un mesaj scurt si concis scris in piatra si montat in varf. [Am avut un coleg,cioplitor in piatra,care a lucrat la Casa Poporului pe perioada stagiului militar,dar a murit in accident de circulatie,fie iertat!] Sunt artisti sculptori sau cei care fac cruci si s-ar putea inscriptiona pe o piatra mesajul,ca apoi sa fie dusa si montata la fata locului.Cum nu cred ca ajung mai repede de iulie-august in Golf,nu stiu cum as putea ajuta... frown Pe inceputul verii ar trebui sa fie montat deja.Afisele de anul trecut au avut efect.Bravo!!                                                                           M-as instala cu cortul in Golf la vara,dar as merge si spre Vama-2 Mai,poate si spre Eforie,ceea ce n-ar fi prea comod;nu stiu cum sa fac...

In perioada 1-3 iunie voi fi in Golf, asta daca nu intervine ceva pe parcurs si sunt nevoit sa aman.

NEMO - eu imi lasam cortul in Golf si colindam pe la Eforie, 2 Mai, Vama etc.  Dar eu ma ajutam de masina, este necesara una la o expeditie de genul asta. 

Probabil asa voi face și eu, deși nu am mai stat la cort.Merg cu mașina la mare, deci nu va fi o problema deplasarea dintr-un loc în altul...Ramane să văd când voi pleca.

Salutare! In iunie vrem sa dam o fuga pana in Golf si ne-ar fi de folos cateva informatii despre cum se prezinta Golful anul asta. Daca a fost cineva anul asta, asteptam cateva impresii. Toate cele bune!

@2nudisti - voi ajunge vineri, pe 8 iunie si va voi scrie impresiile pe 2018:)

Mulțumim!

@2nudisti - voi ajunge vineri, pe 8 iunie si va voi scrie impresiile pe 2018:)

Plaja parca s-a mai micit cu cel puțin un metru fata de 2017

Salutare! In iunie vrem sa dam o fuga pana in Golf si ne-ar fi de folos cateva informatii despre cum se prezinta Golful anul asta. Daca a fost cineva anul asta, asteptam cateva impresii. Toate cele bune!

Salut,

Plaja s-a mai ingustat putin fata de anul trecut. Nudisti in proportie de 90% printre care si straini. Vantul era rece, la fel si apa. 

Am fost in perioada 1-3 iunie. 

Pe ăla cu aparatul foto profesionist  ,nu l-ați văzut la golf,in Weekend ?

Ba da. Pai cine l a alungat? Data viitoare il filmez si apoi iese urat.

Mai sunteti in Golf?

Am plecat duminica. După ce a făcut poze la golf, a plecat la plaja 23 August .Are un obiectiv de 20 cm la aparat.Cand l-am surprins, s-a făcut ca strânge flori pe câmp :)).Am reușit sa-l filmez .Sa-l fi văzut ce se tăvălea prin iarba sa facă poze și cu ce plăcere își savura "capturile".Cand a văzut  ca-l urmăresc și-a luat  bicicleta  ,buchetul de flori și a -ntins-o.Primul impuls a fost sa ma iau de el ,i-am ținut calea ,nici măcar nu m-a privit .Om in toată firea, trecut de 50 de ani și peste 100 de kg .Am simțit un soi de mila pt aceasta persoana.Acum sper sa nu apărem pe site-uri xxx  sa le tina  măcar pentru el .

Da, el este. O sa gasim noi o solutie si pentru asta.

Ăla cred că  baga pe xvideos.com  filme  despre  nudisti  mi se pare că  este străin,filmează după un dig de sus 

Acesta este individul cu pricina

IMG_6634.PNG1.4M99 views

Aoleo, pai nu se impiedica cineva de obiectivul lui ? 

Multumim pentru informatii, inclusiv pentru avertizarea in legatura cu "pozarul". E bine ca ati pus poza cu el, ca sa stim si restul cum sta treaba. A fost cineva cazat la vila Golful Francez( nu Vila Golfului)? Ceva impresii din aceasta locatie?

Salut! Am ajuns vineri dimineata si nu am stat decat  pana sambata . Foarte putina lume, mai ales sambata. Am ajuns pe plaja la 8 fara 10, fiind singur, dupa cum se poate vedea, abia pe la 9 a mai aparut cineva. Oricum, foarte frumos, mai ales ca au aparut si delfini.

Multumim pentru informatii, inclusiv pentru avertizarea in legatura cu "pozarul". E bine ca ati pus poza cu el, ca sa stim si restul cum sta treaba. A fost cineva cazat la vila Golful Francez( nu Vila Golfului)? Ceva impresii din aceasta locatie?

Buna, am fost cazat la vila golfului  din data de 1-3 iunie 2018, este curat, liniste , nu este foarte departe de golful francezului, avand in vedere ca mai mult am stat la plaja decat in camera eu o recomand. 

Salut..da, am fost noi cazati la vila Golful Francez. Cazarea e ok, nu e departe de golf, pretul foarte bun raportat la calitate. Proprietarul foarte de treaba, nu l-am vazut decat la venire, apoi i-am lasat mesaj prin sms ca am plecat. Noi am fost si anul trecut si am revenit. Anul asta am stat in weekend-ul 1-3 iunie.

Daca nu sunt pretentii mari, camerele sunt f ok, cu frigider, baie mare, tv..etc!

Mulțumim pentru informații. Pretențiile nu sunt mari, ne dorim doar un loc curat, cu un duș, un frigider si daca mai e si un aer condiționat, e deja mai mult decât suficient.

Salut..da, am fost noi cazati la vila Golful Francez. Cazarea e ok, nu e departe de golf, pretul foarte bun raportat la calitate. Proprietarul foarte de treaba, nu l-am vazut decat la venire, apoi i-am lasat mesaj prin sms ca am plecat. Noi am fost si anul trecut si am revenit. Anul asta am stat in weekend-ul 1-3 iunie.

Daca nu sunt pretentii mari, camerele sunt f ok, cu frigider, baie mare, tv..etc!

Vremea, plaja si apa sunt super in Golf!

Super. Multumim de info!

Intr-adevăr  apa a fost pentru prima data pe anul acesta, buna de scăldat .Dar se pare ca mâine va ploua ...:((

Astăzi am avut oaspeți in golf câțiva delfini simpatici :)

Supeeer, estimez ca o sa ajung si eu in golf la sfarsitul lunii, abia astept. astazi am reusit sa imi fac cont aici asteptam activarea. vreme buna si multi delfini :)

Mâine ajungem și noi la Costinești

sambata venim si noi

mai lasati loc si pentru altii :)

Ce mai este pe la Golf? A mai fost cineva?

Putina lume ,iar vremea s-a stricat spre seara

Cu cortul este cineva?

Nimeni 

Merci mult de informatii