Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  CONDUITA/SFATURI PENTRU NUDISTI

EPILARE SAU NU PE PLAJA ? - NUDISM

Ce parere aveti , epilata/epilat sau nu pe plaja de nudisti?

Eu, ca barbat prefer sa am parul pubian tuns scurt, iar restul parului corporal (piept, maini, picioare) lasat natural.

Noi preferam sa fim epilati inghinal.

Ati vazut si persoane ( in special fete ) neepilate pe plaja? Si ce parere aveti despre persoanele care nu se epileaza ?

eu personal nu ma epilez si nu ma tund..mi se pare ca a fi natural e in legatura cu naturismul...asta e pur si simplu parerea mea...nu aruncati cu pietre,,,,daca aveti o alta parere

Aceeasi parere ca vasile31 o am si eu 

Cred ca toata ideea nudismului este ca persoanele sa fie acceptate asa cum sunt ele si cum se simt bine.

Epilat + tuns foarte scurt. Cat mai mult soare pe piele :D

Se pare ca nu mai vrea nimeni sa raspunda.

FIecare e liber sa stea cum vrea. Asta e una din frumusetile nudismului. Nu judeci aspectul fizic.

Pe plajele de nudisti am vazut ca majoritari sunt cei epilati total, dar au fost si exceptii. 

Eu prefer vara sa fiu epilat iar iarna tuns scurt.

Si noi ne-am obisnuit si preferam sa fim epilati in timpul sezonului cald.Iarna mai lasam parul sa creasca la liber.Parerea noastra e ca epilarea iti ofera posibilitatea unei igene mai bune,in special in zona intima,pe durata sezonului estival si posibilitatea unui bronz cu adevarat total.

Ioana  lasa-ne  cu  epilarea  ta  ca  se  pare  ca  nu  ai  nici  o  treaba  cu  nudismul

Esti  aici  doar  pentru  intrebari  stupide

Si  cred  ca  esti  Ion  ,nu  Ioana

Ioana  lasa-ne  cu  epilarea  ta  ca  se  pare  ca  nu  ai  nici  o  treaba  cu  nudismul

Esti  aici  doar  pentru  intrebari  stupide

Si  cred  ca  esti  Ion  ,nu  Ioana

:))))))).....cool

Daca pun o intrebare ( care nu cred ca a deranjat pe nimeni ) inseamna ca as fi barbat? Unde este logica aici? Si ce e asa stupid la intrebarea mea ? Doar voiam sa aflu si parerea celorlalti , dar se pare ca nu avem voie sa vorbim ce vrem aici . Multumesc oricum , nu o sa mai scriu nimic daca deranjez. O seara buna !

Nu   deranjezi  Ioana  ,dar  din  intrebarea  asta  imi  dau  seama  ca  tu  nu  aifost  niciodata  pe  o  plaja  de  nudisti

Mai  repede  cred  ca  esti  un  copilas  minor  care  doar  se  baga  in  seama  si  face  sondaj  de  opinie

Inainte  ai  avut  alt  cont  se  pare,imi  dau  seama  din  intrebarile  pe  care  le  pui

Desi Ioana a luat citeva castane pentru intrebare poate cei care au dat cu pietre au fost prea drastici. Aici s-au discutat tot felul de intrebari: despre slip vs short desi e un forum nudist, despre gay, despre epilare corporala la barbati... si lista poate sa continue.

Pina la urma epilarea este o chestiune de moda. Am vazut persoane cu virsta avansata spre 80 epilate inghinal. Asta este moda acum. Poate peste 5ani va fi altfel. Epilatul are si parti pozitive ca si negative. Cine o practica prin ras se va confrunta cu cresterea parului din ce in ce mai aspru si mai rebel. Pe de alta parte poate fi mai igienic si, evident, in pas cu restul lumii.

Nu credem ca o intrebare trebuie blamata. Pina la urma poate fi un subiect serios sau hazliu.