Forums  ›  RONUDISM FORUM  ›  NUDISM IN ROMANIA

17-20 August pe plaja!

In perioada mai sus amintita voi fi prezenta: 17 august pe plaja corbu, iar de pe 18 pana pe 20 voi avea cazare in vama veche. Pot sa mai vin pe plaja la costinesti sau eforie nord asta doar daca sunt membri de pe forum si vor sa ne intalnim, (2 mai ul este aproape deci automat si acolo voi fi prezenta) asa ca propun sa spuna toata lumea care va fi in perioada aceea la mare cand si unde sa ne gasim :)

eu o sa fiu din 20 iulie dar fac un efort si daca am concediu vin si-n 18-20 iullie ne vedem in vama iti confirm in august

Buna. Ne vedem ! 

Speram sa fim prezenti pe litoral in aceea perioada....și să ne cunoaștem....

La costinesti pierdere de timp epava zonă mică de plajă si bolovani iar la golful francez mizerie , plaja ingusta si cand am fost la sf de iunie erau multe alge !

so...ne apropiem incet, incet de august? nimeni nu se mai baga?

ma bag eu inm vama

Si eu voi fi prezent in vama de pe 16. Ne putem vedea si la corbu pe 17.

Dupa planurile de vacanta ,in perioada mentionata,am sa fiu si eu pe litoral.

Haide ca usor usor ne strangem :) Cu o saptamana inainte tuturor care veniti am sa va las pe privat nr meu de wapp si poate facem o conferinta cu toti ca sa stabilim exact locurile, evident cred ca putem sa facem asta si aici sa stim in mare parte :)

Pe 17 aygust putem veni si noi la Corbu, poate si in Vama, daca ne strangem mai multi. Ar fi foarte frumos sa ne strangem mai multi.

Eu sant din 10 pana in 17august in eforie nord.

Voi fi la mare pana in 17 aug.

De pe 17 aug si eu vreau sa ajung pana pe 19/20 aug, dar nu stiu zona inca. Posibil in golf, dar posibil si in alte locuri.

Venim  si  noi  la 2  Mai.In  Vama  sunt  prea  multi  textilisti,nu prea  mai  ai  loc  unde sta

vrei sa spui ca la 2 Mai sunt mai multi nudisti?

Este destul loc în Vamă pentru nudiști.

Cred că și eu ajung în jur de 20 august la 2 Mai, cel puțin așa mi-am planificat. De obicei mă duc an de an la sfîrșit de august și stau pînă în jur de 15 septembrie, dar anul ăsta am treabă în a doua săptămînă din septembrie, așa că o să ajung și o să plec mai devreme ca de obicei.

Eu de vreo 10 ani am reînnodat „relația” cu 2 Mai, iar în septembrie e chiar ok pe plaja de la fostul Nudy Bar, predomină nudiștii din garda veche, oameni care se cunosc între ei de peste 20 de ani sau chiar mai mult, majoritatea din București și Cluj, dar și din alte zone ale țării, chiar și familii cu copii. În perioada de sezon mai apar și textiliști, dar n-am auzit de conflicte nasoale. Lumea pare să se tolereze reciproc, atmosfera e ok și relaxată, chiar dacă plaja nu (mai) e de vis: s-a micșorat foarte mult, uneori sînt alge, la mal pot fi pietre. La Micul Golf, în schimb, în ultimii ani foarte rar am mai văzut nudiști (mai mult tot în septembrie) și de regulă se cam holbează la ei textiliștii și cei care mănîncă la terasă. Mi s-a povestit chiar că patronul terasei și al hostelului de deasupra ar fi primit reclamații, clasica formulă cu „noi venim aici cu copiii și nu vrem să vadă despuiați”. Nu știu ce să zic, se spun multe despre omul ăla - și nu prea de bine. Ăștia din garda veche susțin că el ar fi contribuit din plin la dispariția Nudy Bar, fiindcă avea interes să-și dezvolte el afacerea, și nu-l înghit din cauza asta, ba chiar îl boicotează, adică nu prea dau pe la terasă. Am apucat epoca Nudy Bar, dar nu știu exact povestea, căci în anii 90 mergeam mai mult în Vamă, fiindcă era mai aerisit, se putea face nudism în voie mai peste tot și plaja era mai bună. Totuși e și ceva pozitiv în treaba cu terasa din Micul Golf: ai unde bea o bere și mînca ceva, wc-urile sînt civilizate, pe plaja de acolo nu ți se fură din cort, ca la plaja de la Nudy.

Tot din zvonistica de 2 Mai am aflat că există un proiect de refacere a digurilor și de lărgire/reamenjare a plajei de nudiști. Mie nu-mi miroase a bine: dacă va deveni plajă comercială, textiliștii vor deveni rapid majoritari, așa cum s-a întîmplat și în Vamă, și adio nudism în 2 Mai.

În Vamă habar n-am cum mai e cu nudismul, ultima dată am stat în 2004 și erai deja admonestat pentru nudism, iar acum cel mult pentru vreun concert care mă interesează mă mai duc pînă acolo și apoi mă întorc repejor în 2 Mai, că nu suport balamucul din Vamă. Iar din relatarea pe care am citit-o pe alt topic despre Eforie, mi s-a făcut părul măciucă: ne așteaptă zile grele, probabil în cîțiva ani n-o să mai existe plaje de nudiști în România.

PS: Am mai fost o tură în 2 Mai anul ăsta (10-15 iulie) și e posibil să mai ajung cîteva zile și pînă în 20 august, în funcție de vreme și de alte treburi. Nu prea am făcut poze, dar iată cîteva, pentru impresia artistică.

20180712_151716.jpg89.1K77 views
20180710_130659.jpg76.4K63 views
20180710_130704.jpg88.2K73 views

2 Mai rămâne locul meu favorit.

Este un proiect pentru mărirea plajei dar nu este doar pentru 2 mai. Multe secțiuni de plaja sunt cuprinse în plan, o parte au și fost făcute. 

"www.ronudism.ro"

Hello la toata lumea! :)

Suntem noi intr-ale nudismului, ne tot ''chinuim'' de vreo 2 ani sa gasim persoanele potrivite, in sfarsit, le-am gasit! :)  Acum, mai ramane o problema de rezolvat: Gasirea unui loc potrivit pentru nudism, departe de ochii curiosilor, un loc linistit potrivit pentru o baie de soare si apa, fireste...Am tot citit pe forum cum ca la 2 mai nu prea e loc, nici in vama nu e bine...stie careva un loc fain, intim, linistit?

Hello la toata lumea! :)

Suntem noi intr-ale nudismului, ne tot ''chinuim'' de vreo 2 ani sa gasim persoanele potrivite, in sfarsit, le-am gasit! :)  Acum, mai ramane o problema de rezolvat: Gasirea unui loc potrivit pentru nudism, departe de ochii curiosilor, un loc linistit potrivit pentru o baie de soare si apa, fireste...Am tot citit pe forum cum ca la 2 mai nu prea e loc, nici in vama nu e bine...stie careva un loc fain, intim, linistit?

In Golful Francezului la Costinesti.

Multumim pentru raspuns.

Din curiozitate, mai dam pe profilele celor care au scris aici, pe forum  si nu reusim sa vedem nimic, zice ca avem rank ''promotion''....cum facem sa sarim peste aceasta etapa...? :)

Contul a fost aprobat la standard cu o mica editare ;)

Bun venit in mica noastra comunitate! Sper sa-ti placa aici!

"www.ronudism.ro"

Hey!

Multumim pentru aprobare. Buna si editarea...:)  Multumim si pentru asta! :D

Cred ca in perioada aceea ma intorc si eu inca o data in Costinesti. Ultima data nu am reusit sa ajung pe plaja ( vremea nu a tinut cu mine ), si as vrea tare mult sa ajung, dar fiti ingaduitori cu mine, ar fi prima data cand fac plaja nud cu persoane pe langa mine. Am nevoie de incurajare si sustinere din partea celor cu vechime.

Eu m-as orienta spre Golful Francezului, dar m-a bate gandul sa vad cum e la Corbu/Vadu, dar singur imi e tarsa ca nu stiu drumul.

Plaja de nudism departe de ochii curioșilor NU EXISTĂ în România.

Costineștiul este mai retras un pic, dar tot trec textiliștii cu ochiul cât sarmaua pe acolo, sau chiar se așează la plajă.

Eu prefer plaja din 2 Mai, are cele mai multe atuuri (lume bună, liniște, plaja curățică, cocalari și gherțoi la cote reduse, liniște la cazare, mâncare bună, etc). 

Și Vama este ok, se poate face nudism ok la cherhana și Plaja de carte. Dar sunt MULȚI curioși.

Eforie este cea mai expusă plajă (culoarul de trecere între ef nord sud), cea mai plină de gherțoi, cea care oferă cele mai mari riscuri, dar are nisip ok și 2 cârciumi amenajate pe plajă (poți să îți  iei o bere rece).

Mai sunt Vadu și Corbu, dar accesul la plajă este ridicol de greu plus că te poți intersecta cu textiliștii, deci adio depărtare de ochii curioșilor.

In sfarsit un om perspicace si cu o parere mai avizata...:) Multumim, Eugene!

O sa te intrebam  ceva pe privat, daca ne este permis..:)

Nextplease am sa incerc sa va dau si eu o sugestie,doua.Se mai pot gasi locuri linistite cu plaje izolate intre statiuni.Acum 6 ani am descoperit plaja de la Tuzla,o plaja lunga,lata,putin fregventata,apa curata cu intrare lina in mare.Dupa un an am revenit pe aceasta plaja impreuna cu sotia.Am gasit aceasi loc linistit,cu putina lume,cu o singura modificare.Erau incepute lucrarile pentru acel dig de la marginea plajei si pt acea alee betonata,care face legatura intre statiuni.Am mai descoperit cateva plaje mai mici la iesirea din Eforie sud,cu foarte putina lume si acestea.Accesul la aceste plaje se face usor,problema este ca dupa 5 ani precis au aparut schimbari in zona.In August vom merge la mare si precis vom face o vizita pe aceste plaje pt a vedea care e atmosfera.Noi am fost foarte incantati de linistea pe care am gasit-o pe aceste plaje,departe de aparatele de fotografiat si de ochi curiosilor.Daca va place si voua linistea puteti incerca,dar dupa 5 ani nu putem garanta ce o sa gasiti.Merita sa incercati

PLAJA TUZLA 2.jpg274.7K19 views

Nextplease am sa incerc sa va dau si eu o sugestie,doua.Se mai pot gasi locuri linistite cu plaje izolate intre statiuni.Acum 6 ani am descoperit plaja de la Tuzla,o plaja lunga,lata,putin fregventata,apa curata cu intrare lina in mare.Dupa un an am revenit pe aceasta plaja impreuna cu sotia.Am gasit aceasi loc linistit,cu putina lume,cu o singura modificare.Erau incepute lucrarile pentru acel dig de la marginea plajei si pt acea alee betonata,care face legatura intre statiuni.Am mai descoperit cateva plaje mai mici la iesirea din Eforie sud,cu foarte putina lume si acestea.Accesul la aceste plaje se face usor,problema este ca dupa 5 ani precis au aparut schimbari in zona.In August vom merge la mare si precis vom face o vizita pe aceste plaje pt a vedea care e atmosfera.Noi am fost foarte incantati de linistea pe care am gasit-o pe aceste plaje,departe de aparatele de fotografiat si de ochi curiosilor.Daca va place si voua linistea puteti incerca,dar dupa 5 ani nu putem garanta ce o sa gasiti.Merita sa incercati

2013-07-16-035.jpg1.6M68 views
PLAJA TUZLA 2.jpg274.7K49 views
2013-07-16-033.jpg1.5M50 views
2013-07-16-035.jpg1.6M46 views
2013-07-19-053.jpg1.6M45 views

Naturistu:

Ha ha, am sa-ti/ sa va povestesc o intamplare amuzanta, petrecuta pe plaja din Tuzla acum 8 ani...

Am mers impreuna cu sotia pe plaja, am vazut ca suntem singuri cuc, in dreapta turisti, dar departe de noi, cel putin 300 m...in stanga, la fel, turisti departe de noi...am zis sa incercam si noi sa facem nudism, ne dezbracam, ne facem comozi, ne dam cu ulei si ne punem la prajit...La un moment dat, vedem un copil la vreo 10 ani, ca vine cu tupeu catre noi...ne acoperim goliciunea si ne ridicam in capul oaselor, injurand printre dinti ca ce tupeu fantastic are pricinosul ala mic...:)))
Asta vine, trece de noi cu un metru si apoi intra in boscheti si dispare printre tufe...Stupefiati, ne uitam dupa el, crezand ca e si pervers si sa nu traga cu ochiul la noi, stam imbracati inca vreo 2 min, dupa care, ne-am intins pe spate, dar cu prosoapele pe noi si ne intrebam ce-o face ala in boscheti, chicoteam si radeam pe seama lui...:) In timp ce radeam si ne tot intrebam unde a disparut ala micu, apare o femeie la vreo 60-65 de ani, cu un maturoi in mana, spumata la gura si rosie ca un rac fiert, injurand de mama focului, ca suntem niste jegosi, niste ratati, tampiti, e.t.c...ca ce cautam sa facem nud acolo, ca acolo sunt oameni civilizati :))))) Si uite asa, femeia cea nervoasa, dadea dupa noi cu matura si noi pe-apucate, trageam ba de-un prosop, ba de-un slip, sa ne imbracam mai repede si s-o tulim de langa ametita aia...:))))

Apoi, de la rudele unde eram cazati, am aflat ca acolo pe plaja, in spatele boschetilor, sunt case de pescari, dar marea lor majoritate, erau ocupate de oameni veniti din Bucuresti, pe timpul verii...:)

Cu asa isprava, s-a dus pe apa sambetei si ideea de a face nudism...am tot amanat...Anul asta, am zis sa incercam din nou, avand inca 1 cuplu convertit la nudism dinaintea noastra, plus vreo 2 masculi feroce...bodyguarzi, in caz ca mai nimerim  vreo isterizata :))))))

Va urma...

Stim zona in care v-ati asezat.Acolo am vazut si noi oameni care se tot uitau si comentau la cei,putini la numar,care faceau nudism.Locul pe care l-am frecventat noi a fost in capatul de nord a plajei.Acolo nu am avut probleme.

La Golful Francezului, cu cea mai mare placere! :)

16 -19 August suntem la Eforie 

Perfect vad ca vremea de afara a inceput sa va dea curaj!! Eu oricum pe data de 17 raman la cort la corbu dupa care voi avea cazare in vama dar voi bate si celalalte plaje de la eforie, costinesti si 2 mai :)

Ce bine suna ..asa planuiesc si eu un trip numai ca la o saptamana dupa iu as putea .. Daca e sa treci prin bv ,te invit pe tampa la un session.!!

trip , iu (you) session ? omoram limba romana cu totul , in scurt timp . :)

Poate ne dam si un punct de intalnire undeva pe drum...astept propuneri...

saptamana asta pana in weekend o sa fim si noi in golf macar o zi doua

Noi va asteptam pe plaja de la Corbu. De la mijlocul plajei spre dig o sa fim.

Salutare tuturor. Noi vrem sa mergem la Vadu toată sărmana viitoare. 

Salutare tuturor care ați postat pe acest topic.Pana la urma cum sta treaba treaba cu întâlnirea?S-a întâlnit cineva?Sau a rămas totul la faza de intenție declarativa. 

nu s-a gasit punctul de intalnire :)))

Născute am aflat ulterior postări mele,că lumea s-a întâlnit,la Corbu.Noi eu cu soția,am lipsit din motive tehnice.

Nasule am aflat ulterior postări mele,că lumea s-a întâlnit,la Corbu.Noi eu cu soția,am lipsit din motive tehnice.

Născute am aflat ulterior postări mele,că lumea s-a întâlnit,la Corbu.Noi eu cu soția,am lipsit din motive tehnice.

Pai si "lumea "" asta chiar sa nu transmita si ei nici o impresie nimic?...ca de aia se numeste "comunitate"ronudism:)))

Eu am fost in Vama Veche pe 18 august si n-am vazut nici o intalnire.

Eu am fost astazi in 2 Mai. Din pacate nu am stat prea mult pt. ca aveam si ceva treaba. Apa a fost super, plaja era populata si cu cativa textilisti, dar a fost ok.